Uzaklıklar

Datça Emre Apart

  • Dalaman havaalanına İstanbul ve Ankara'dan direk uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Dalaman havaalanı Datça'dan 160 km. uzaklıktadır ve havaalanından Marmaris'e kadar servis ile ve daha sonrasını ise saat başı kalkan minibüsler aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.
  • ŞBodrum havaalanına gelmek isteyenler için ise feribot servisi ile Datça'ya 2 saat içinde ulaşma imkanı bulunuyor ancak kesin hareket saatleri sezona ve aylara göre değiştiğinden daha önceden soruşturmada fayda var.
  • Marmaris arası 65 km. ve yaklasik bir saatlik bir yolculuk gerekiyor. Datça İzmir arası ise 330 km. ve 4 saatte İzmir'e ulaşım imkanı var.
  • Datça İstanbul arası ise otobüsler ile yaklaşık 14 saat sürüyor. Bunun dışında Rodos ve Sömbeki adalarından kalkan feribot ve deniz otobusleri ile Datça'ya ulaşmak mümkün.

Neler yapabilirsiniz?

Datça'da tatil yapacaksanız kesinlikle günü birlik tekne turuna çıkmalısınız. Datça Yarımadası 52 birbirinden güzel koya sahip, bu koyların bir kısmına karadan ulaşabilmektesiniz, ancak ulaşamadığınız koylara deniz yoluyla gitmek zorundasınız. Datça'nın tadını çıkartmak istiyorsanız mutlaka bir mavi yolculuğa veya günlük tekne turuna katılmalısınız. Datça'da günlük tekne turları çok eğlenceli geçer, ve genelde tur fiyatına yemek de dahildir. Günlük tekne turları 2 farklı seçenek sunmaktadır, bir kısa tur birde uzun tur. Knidos Antik Kentini görmek isteyenler uzun turu tercih etmelidir.

Emre Apart Müdür Yardımcısı

Özgür Kara

Öneri

Emniyet kemerinizi mutlaka takın ve taktırın. Mümkünse arka koltuktakilere de taktırın. Unutmayın; (50 KM HIZDA)ani fren esnasında, ortalama ağırlıklar 40 kat artarak öne doğru fırlayacaktır. Arka cam önüne sert cisimler koymayınız. Çocukları mutlaka çocuk koltuğuna oturtunuz. Emniyet kemerinin taşıtınızın orta direklerinde bulunan ayarlı tutucularından boyunuza göre ayarlayın. Emniyet kemerinin kesinlikle boyun bölgenizin üzerinde olmamasına lütfen dikkat edin. İyi yolculuklar!